ASP.NET MVC TinyMCE Responsive File Manager

Merhaba, uzun bir zaman sonra tekrar karşınızdayım 🙂 Sözlerime CMS projeleri için önemli bir plugin ile başlamak istiyorum. Eğer TinyMCE Editörünü kullanıyor iseniz bu plugin çok kullanışlı ve çok güzel. Ayrıca Responsive olduğunu söylemektede fayda var. Bu plugini projelerimize import etmek için birkaç php ayarlarını yapmamız gerekiyor.

Open-Source bir plugin olup, içerisinde herhangi bir dosya ekleme(resim,video,text, html dosyaları gibi.), dosya silme, yeni bir klasör ekleme, dosyanın ismini düzenleme gibi daha bir çok özellik barındırmaktadır. Hatta önizleme ve dosyaları indirme gibi bir çok seçenek mevcuttur.

1.ADIM

NuGet Package Manager ile Phalanger 4.0 adlı eklentiyi indiriyoruz. Bu eklenti sayesinde PHP Extension metotlarını ve sınıflarını kullanabileceğiz.

2.ADIM

Web.Config ‘e gerekli kütüphaneleri yazmamız gerekiyor.

Bu yazılanları Web.Config’de uygun ve doğru yerlere yerleştirmeniz gerekiyor.

3.ADIM

Responsive File Manager dosyalarını uygun bir şekilde yerlerine yerleştirmek.

 • Tinymce/Plugins dosyasının içine öncelikle bu dosyayı yerleştirmeniz gerekli. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

responsivefilemanager

 • Daha sonra, projenizin WebApp kısmının içine filemanager ve Media adlı dosyaları yerleştirmeniz gerekiyor. Aşağıdaki resimde bir örnek ve dosyayı indirebileceğiniz bir link var.

https://drive.google.com/open?id=1UILSRLy39rvwV79CfEgBC3MlqkCRPF6H

Dosyayı yukarıdan indirmeniz gerekiyor.

4.ADIM

Sonraki adım ise gayet basit. TinyMCE ayarlarını yapmamız gerekiyor. Tinymce’nin init ayarlarında plugins adlı kısımda responsivefilemanager ‘ı çağırmamız gerekiyor. 3.Adımın ilk başında yaptığımız işlemdeki dosyanın adını çağırıyoruz. Daha sonra küçük bir kod satırı var.

 

 

Kaynaklar/Sources :

https://www.responsivefilemanager.com/#download-section

https://www.codeproject.com/Tips/1004596/Using-Responsive-File-Manager-in-ASP-NET-MVC

Bu yazı Asp.net MVC, Bilişim, TinyMCE kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ASP.NET MVC TinyMCE Responsive File Manager için 5 cevap

 1. Kamil ŞEN der ki:

  Merhabalar;
  Paylaşımınız için teşekkür ederim, emeğinize sağlık.
  Yazınızda anlattığınız şekilde çalışmama Responsive Filemanager ekledim. Lokal de çalışıyor, hata almıyorum. Sunucuya yüklediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. PHP konusunda hiç bilgim olmadığı için takıldım. Hata nedir, nasıl düzelte bilirim, yardım eder misiniz?

  “Server Error in ‘/’ Application.
  Access to the path ‘C:\Windows\TEMP\PhpNetClassLibrary.dynamic.dll’ is denied.
  Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

  Exception Details: System.UnauthorizedAccessException: Access to the path ‘C:\Windows\TEMP\PhpNetClassLibrary.dynamic.dll’ is denied.

  ASP.NET is not authorized to access the requested resource. Consider granting access rights to the resource to the ASP.NET request identity. ASP.NET has a base process identity (typically {MACHINE}\ASPNET on IIS 5 or Network Service on IIS 6 and IIS 7, and the configured application pool identity on IIS 7.5) that is used if the application is not impersonating. If the application is impersonating via , the identity will be the anonymous user (typically IUSR_MACHINENAME) or the authenticated request user.

  To grant ASP.NET access to a file, right-click the file in File Explorer, choose “Properties” and select the Security tab. Click “Add” to add the appropriate user or group. Highlight the ASP.NET account, and check the boxes for the desired access.

  • smldgn der ki:

   Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Host tarafında gerekli klasörlere okuma-yazma izni vermeniz gerekiyor. Şuan üniversitemin interneti ile projelerimin plesk panellerine bağlanamıyorum, hangi seçenekti hatırlamıyorum. “Sanal dizin” adı altında olması gerekiyor. Responsive file manager’in dosyalarına okuma yazma izni verirseniz sorununuz çözülecektir.

   “ASP.NET is not authorized to access the requested resource.” bu kısımda belirtildiği gibi. Okuma-yazma izni bulunmamaktadır.

   • Kamil ŞEN der ki:

    Cevabınız için teşekkür ederim İsmail bey,
    Hosting firması ile iletişime geçtim. Sorunu düzeltiler. C:Windows\Temp Klasör izinlerini düzenleriler

    • smldgn der ki:

     ben teşekkür ederim efendim. Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın, yoğun bir dönemimdi. Responsive file manager sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa bu benim için çok güzel bir haberdir.

 2. Gökhan der ki:

  Merhabalar 9.14 versiyonda image düzenleme editleme bölümü bulunuyor bir türlü entegre edemedim sizin dediginiz yöntemlerde calısıyor sorunsuz fakat benim istedigim fotoğraf sağ click yapıldıgında ( son versiyonda var ) resim düzenleme kısmı özelliği effect vs kullanılabilior bu konuda ne yapmamız gerekiyor lütfen yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alanı Doldurunuz! *