Yükleniyor...

16 Ağustos 2018

ASP.NET MVC TinyMCE Youtube Plugin

CMS(Content Management System) yazılımları için önemli bir eklenti olduğunu düşünmekteyim.  TinyMCE editörünü kullananlar için güzel bir eklenti olacaktır.

ASP.NET veya PHP de kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken linkini verdiğim dosyayı indirip, dosyadaki verileri projeniz de ki  TinyMCE editörünün plugin adlı klasörüne yerleştirmektir. Ayrıca Google’dan  API V3 KEY   almanız gerekiyor. Linkleri en aşağıda bulabilirsiniz.

Dosyayı indirdikten sonra youtube adlı klasörü TinyMCE editörünün plugins adlı dosyasının içine atınız.

tinymce/plugins/youtube olması gerek.

Daha sonra kodlara gelip şu işlemleri yapmanız gerekmektedir;  Selector yerindeki #tinymce yazan kısım, kullanıdığım Textarea’nın ID’sidir.

TinyMCE editörünün script ayarlarına ek olarak youtube yazmamız gerekiyor. Resimde de belirttim zaten. Plugins ve toolbar’a youtube’u ekliyoruz.

Geriye tek bir adım kalıyor oda Google’dan  API V3 KEY  almak. Linkini verdiğim yere girdiğinizde YouTube Data API v3 seçmeniz gerekiyor.

Key’i aldıktan sonra youtube/js/youtube.js  dosyaya gidip var key = “Your API KEY”  your api key yazan yere aldığınız key’i oraya yazmanız gerek. Bu kadar…

Hadi hayırlı olsunn… 🙂 Bunu çok araştırmıştımi fakat açık kaynak olarak dosyayı bulamayınca satın almak durumda kalmıştım, sizlere ücretsiz tabiki. Bence çok güzel bir eklenti, projenize değer katacaktır.

İnşallah faydalı olmuştur, bir teşekkürü çok görmeyin 😀

Dosya linki;

codecanyon-5495575-tinymce-4-plugin-youtube-search-and-insert

Alternatif link : https://drive.google.com/file/d/1zcFMmMWTqlq3fo35Zc9lpBoreHkGXnBn/view?usp=sharing

 

 

 

Posted in Asp.net MVC, Bilişim, TinyMCETaggs:

Bir Cevap Yazın